Adventistická mládež chce víc

Mladí lidé z adventistického prostředí jsou sice vedeni ke křesťanskému způsobu života, poslouchají úderná kázání, inspirují se silnými příběhy jiných křesťanů a na církevních akcích prožívají silné emoce, to však v mnoha případech končí odjezdem do jejich domovů. Na otázky, jak žít život po boku Krista, bude odpovídat čtyřiatřicátý ročník Míráku, který proběhne 19. a 20. října v Ostravě.

Mírové setkání, jak původně kvůli totalitnímu režimu pořadatelé akci označovali, se uskuteční už šestým rokem v porubské Aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Hlavním slovem účastníky provede Petr Hřib ml., který se zaměří na živý vztah mezi jednotlivcem a Bohem.

Právě takové pouto totiž bývá složité udržet. „Vztah s Kristem není v dnešní době absolutní prioritou našeho života, je to jen jedna z příjemných variant. Navíc Ježíše pravidelně válcují jiné rozkoše života, jež přicházejí,“ hodnotí každodenní duchovní vztah mladých lidí vedoucí mládeže Moravskoslezského sdružení Daniel Kašlík.

„Vnímáme, že podstatou křesťanské zkušenosti je osobní setkání s Ježíšem Kristem. Nikdo nám svou víru nemůže předat – může nám pouze ukázat, jaké to je, chodit s Bohem. Každý z nás je jiný, nikdo není kopie. Ani naše cesty víry nebudou stejné,“ jsou přesvědčeni organizátoři.

Pozvánka Mírák 2018

O čem a s kým to letos vlastně bude? Koukněte na pozvánku.

Zveřejnil(a) Mírák dne Sobota 6. říjen 2018

 

Jak dále uvedl pořadatelský tým, křesťané s Bohem mohou chodit intenzivně jako Abraham, jako jeden z dvanácti učedníků, jako někdo ze sedmdesátky jeho nejbližších nebo jako jeden z milionů věřících. „Každý z nás začíná na jiné startovní čáře, leží před námi jiné překážky, avšak směřujeme ke stejnému cíli. Hledejme svůj zdroj víry, svou vlastní zkušenost. Hledejme každý svou vlastní cestu a vztah k Bohu,“ naznačuje tematické zaměření tým Míráku.

Čtyřiatřicátý ročník akce doprovodí jako obvykle pódium plné hudebníků, kteří budou oslavovat Hospodina chválami. Letošní koncept navíc počítá s několika hudebními tělesy, jež se budou v průběhu soboty měnit. Nebude chybět ani další doprovodný program. Ten však pořadatelé zatím nehodlají odtajňovat. Zájemci si proto budou muset počkat až na pátek 19. a sobotu 20. října, kdy se Mírák odehraje.

Filip Muroň

Web: www.mirak.casd.cz

FB: https://www.facebook.com/events/281446835704813/

Registrace: https://goo.gl/forms/UoaJyPcvhAiP07YE3